Narava se pripravlja na zimski počitek. Kaj pa ljudje? V dnevih, ko bo zunaj mraz, s svojim prijaznim vedenjem in sodelovanjem, še topleje kot sonce, pogrejmo drug drugega. Vsak človek, še posebno otroci, si želimo, da bi bili drugi z nami potrpežljivi, nežni in spoštljivi. Le kako naj se sicer naučimo strpnosti, ljubeznivosti in pravičnosti?
Tudi Zmajčkove novembrske vsebine so prijazne, tankočutne in tople.
Vabimo vas v našo družbo!
Naročilnico za revijo Zmajček lahko poiščete v vrtcu in šoli ali pa kar TUKAJ.
Še ne poznate Zmajčka?
Za OGLEDNI IZVOD ali druge informacije nam pišite na revijazmajcek@siol.net ali pokličite na telefon 01/722 6040.
SVET JE VELIK IN NASELJEN
Z MNOGIMI LJUDMI,
KI NEKOČ TAKO ZASPIJO,
DA JIH SPLOH VEČ NI.
NOČ IN DAN PA SE ROJEVA
TISOČE OTRÓK,
KI SI SLEJ KO PREJ POSTAVI
LASTEN SLAVOLOK.
SMRT IN ROJSTVO SE VRTITA
ŽE OD NEKDAJ, V NEDOGLED,
RAST ŽIVLJENJA SPODBUDITA,
DA USTVARJA NOV POGLED.
PRAV ZATO SE VESELIMO
VSEGA, KAR PONUJA ČAS!
NIČ NE SME UITI MIMO
TEBE, MENE IN VSEH NAS!
Vsi, ki živimo, se življenja veselimo in ohranjamo lep spomin na vse, ki jih ni več med nami, še posebej ob dnevu mrtvih, ko obiskujemo tudi grobove. Zmajčkova novembrska uvodna pesem ima naslov ROJSTVO IN SMRT, napisala jo je Zvezdana Majhen in ilustrirala Kristina Krhin. To pa nikakor ni edina pesem, ki jo boste našli v novembrskem Zmajčku.
Babica in dedek sta v zemljo položila bučnico, jo skrbno zagrebla in zalila. »Zdaj pa počakajva, da iz semena zraste buča,« sta zadovoljno rekla. Vas zanima, kakšna buča je zrasla? Preberite zgodbo Maje Furman Ena o buči, ki jo je ilustrirala Kristina Krhin. Miška Maruška, o kateri zgodbe piše Mateja Reba in ilustrira Tina Perko, tokrat posadi češnjevo drevo. Jeseni je namreč čas za sajenje sadnega drevja. V zgodbi za pozorno branje, ki jih piše Damjana Kenda H., ilustrira pa Jure Kralj, škratek Napakec razglasi cel kup novih praznikov …
Mala miške pred spanjem prebira knjigo o vesolju in si zaželi, da bi odpotovala na Luno. Slikopis MIŠKA NA LUNI je napisala Urša Krempl, ilustrirala pa ga je Urška Stropnik Šonc. Otroci, ki že znajo brati, si bodo ob slikopisu bogatili besedni zaklad, najmanjši pa bodo lahko aktivno sodelovali pri branju.
Zmajčkovi slikopisi so zbrani tudi v knjigah , ki jih najdete tukaj …
Postani arhitekt in izdelaj ljubko igralno hiško. V njej bo dom za vse tvoje najljubše igralne figurice. Domišljijski igri ne bo videti konca. Navodila zanjo poiščite v rubriki Ustvarjamo, ki jo pripravlja Diana Šercer Stojanović. V Zmajčku poišči tudi kuharski recept za sladke ježke, iz kartona, vpetega v sredino revije, pa sestavi raketo in astronavta.
Obsežna didaktična sredica bo otroke navdušila z zanimivimi, zabavnimi in poučnimi igrami in nalogami, nadgrajenimi s priloženimi nalepkami, preizkusili se bodo lahko tudi v reševanju križanke.
Avtorica Petra Kastelic v novembrskem članku za starše razmišlja o otroški igri. Zakaj se otroci igrajo, kaj vse je igra, koliko posegati v otroško igro …?